secureClient Login | Sitemap | Blog | Language: English Slovak Czech Serbian Romanian
   
Brapid.sk

Rozšírenie do prehliadačov Firefox - Problém

Aktualizácia(4.9.2016): Rozšírenie sme teraz dostali pod vlastnú réžiu a pracujeme na verifikácii addonu, aby bolo možné rozšírenie inštalovať do nových verzii firefoxov (lepšie povedané, čakáme na overenie Mozillou). Po úspešnom overení plánujeme aj pár aktualizácii rozšírenia pre lepšiu podporu torrentov ai.

Z dôvodu údajne bezpečnostných opatrení nieje možné do nových verzií prehliadačov Firefox inštalovať rozšírenia, ktoré niesú podpísané ako bezpečné samotnou Mozillou.

Toto sa týka verzií od 43.0 hore


Ak máte zapnuté automatické aktualizácie, je pravdepodobné, že Vám po posledných updatoch firefox zakázal viaceré rozšírenia, vrátane streammania extension. To, že doplnok je firefoxom blokovaný však neznamená, že nieje bezpečný, znamená len toľko, že nebol zatial skontrolovaný a podpísaný mozillou ako bezpečný. Rozšírenie sme prihlásili podľa návodu na verifikáciu a podpísanie, bohužiaľ však toto rozšírenie čaká už viac ako mesiac na posúdenie v rade (je úplne očakávateľné vzhľadom na veľké množstvo dotknutých rozšírení). Za ten čas sme sa prepracovali z miesta 120 na asi cca 40 pozíciu. Po vystátí rady dúfame, že verifikácia nebude predstavovať ďalšie problémy, alebo že nebude kvôli nepodstatnej maličkosti odmietnutá a nútená opatovne čakať celú radu.

Určite sa však pýtate že čo teraz ?

Návod na riešenie

Ak chcete naďalej používať firefox, jediným spôsobom, ako udržať za momentálnych okolností rozšírenie funkčné, je firefox downgradovať na verziu menšiu ako 43 a zakázať automatické aktualizácie. Toto podľa Mozilly nemusí byť úplne bezpečné, z dôvodu obáv pred spywarom, malwarom a vírusmi. Toto je však niečo, čo riešia aj samotné antivírusové programy, takže zvýšenie miery rizika je z nášho pohľadu zanedbateľné.

Prosíme postupujte podľa krokov presne podľa poradia, zakázanie aktualizácii až po downgrade firefoxu vyústi k automatickej aktualizácii hneď pri prvom spustení ešte predtým, ako stihnete zmeniť nastavenia (pri prvom spustení sa aktualizáci stiahne, pri druhom nainštaluje), čo Vás dostane znova na začiatok.
  1. Vo firefoxe choďte do nastavení (Options)
  2. Vyberte zo zoznamu 'Rozšírené' (Advanced) -> Aktualizácia (Update)
  3. Automatické aktualizácie zakážte (druhá alebo tretia možnosť). Napríklad 'Nikdy nekontrolovať aktualizácie' (bezpečnostný risk)
  4. Choďte na stránku https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/42.0b8/ alebo https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/ a vyberte si verziu podľa svojho systému (Linux, Win32, Win64 apod..).
  5. Po vybratí systému sa Vám zobrazí veľké množstvo rôznych jazykových verzií. Vyberte sk, príp iný jazyk ktorý preferujete (cz=čeština, hu=maďarčina, en=angličtina).
  6. Inštalačný súbor stiahnite a nainštalujte. Rozšírenie by potom malo byť znova funkčné a v prípade že bolo z rozšírení odobraté, je ho možné znovu pridať, pričom nastavenia ostávajú uložené, ak ste rozšírenie už používali.

Návod na riešenie #2

Je nám jasné, že ak ste na firefox zvyknutí, toto počuť asi nechcete -

Jednoducho preisť na prehliadač Chrome, kde je naše rozšírenie podpísané a je ho možné bez problémov používať aj v najnovších verziách (omnoho priamočiarejšiemu a rýchlejšiemu procesu verifikácie rozšírení). Toto riešenie má jedinú výhodu v bezpečnosti, tj že môžete používať úplne najnovšie verzie software.
 
Home | New Account | FAQ | Support | Lost or Stolen Account | Contact Us | DMCA
© 2007 - 2017 brapid.sk
Client Login | Sitemap
Disclaimer: We do not host any files in publicly accessible form. All cloud storage is private and belongs to user account and cannot be linked to.